dd
Inspirujące Kobiety Sukcesu Oferta Custom Publishing/Public Relations
Magazyn Okazje w sklepie PrezesKa!
Szkolna wypraw(k)a małego artysty

Pierwszy dzień w szkole czy przedszkolu jest dla dziecka niczym wielka wyprawa w nieznane. Nowe otoczenie i osoby, nowe reguły. Jak sprawić, by ta podróż okazała się wspaniałą przygodą a nie przykrym doświadczeniem? Zadbaj o pozytywne nastawienie i wyprawkę, z której maluch będzie dumny.

Zanim do plecaka swojego dziecka spakujesz przybory szkolne, zastanów się, w jakie doświadczenia i umiejętności wyposażyłaś je do tej pory. Z jakim bagażem wysyłasz malucha na jego wielką wyprawę? W jakim stopniu jest samodzielny, co wciąż sprawia mu trudność, jak reaguje w sytuacjach stresowych, czy łatwo adaptuje się do nowych warunków? Odpowiedzi na te pytania pomogą ci zrozumieć, jakie emocje i obawy mogą towarzyszyć dziecku na starcie szkolnej czy przedszkolnej przygody, oraz jak możesz mu pomóc.

Dodawaj odwagi, wspieraj w rozterkach, rozwiewaj wątpliwości. Pokaż maluchowi pozytywne strony sytuacji, która go czeka. Opowiedz jak wygląda rytm dnia w nowym miejscu i kogo tam spotka. Koniecznie zapewnij, że będziesz na niego czekać, gdy skończy zajęcia. Opowiedz o własnych doświadczeniach i przeżyciach. Razem poszukajcie sposobów na to, by uczynić ten dzień wyjątkowym.

Wspólne wybieranie szkolnej wyprawki jest świetną okazją do oswojenia dziecka z nową sytuacją. Możliwość podejmowania decyzji doda mu pewności siebie. Szkoła to przecież dla młodego człowieka bardzo duży krok w kierunku większej samodzielności.

Czego potrzebuje każdy mały artysta? Plecak lub tornister, śniadaniówka, bidon, strój gimnastyczny, trampki czy pantofle to niezbędne wyposażenie, które nie ma jednak większego znaczenia dla procesu uczenia się, np. pisania. Jak w przypadku każdego produktu dla dzieci, muszą być dobrej jakości, w odpowiednim rozmiarze, z atestowanych, najlepiej naturalnych materiałów. O ile ergonomię i wagę plecaka czy szczelność lunch boxu powinien skontrolować rodzic, o tyle w kwestii estetyki warto dać dziecku swobodę wyboru.

Artykuły piśmiennicze wymagają znacznie większej uwagi, ponieważ bezpośrednio wpływają na kształtowanie odpowiednich nawyków, np. prawidłowego chwytu pisarskiego. Warto zaopatrzyć dziecko w specjalne trójkątne ołówki, wymuszające na rączce poprawne ułożenie palców. W ołówkach BIC Kids dodatkowo znajduje się wytrzymały wkład, który nie będzie się łamał podczas pierwszych prób stawiania literek. Dzieciom leworęcznym warto kupić żelowy długopis szybkoschnący dla komfortowego pisania bez rozmazywania liter. W piórniku nie może zabraknąć też linijki, gumki do ścierania i temperówki np. BIC Ellipse, która umożliwia zaostrzenie kredek i ołówków o standardowej oraz grubszej średnicy.

Rysowanie to ważny wstęp do nauki pisania. W przyjemny i kreatywny sposób uczy poprawnego chwytu oraz tego, jakie znaczenie ma siła nacisku na kartkę papieru. Dlatego tak ważne jest, by zachęcać dzieci do bazgrania i swobodnego rysowania kredkami różnego rodzaju od jak najmłodszych lat, a do wyprawki szkolnej dobrać kredki wysokiej jakości.

Maluchom powyżej 5. roku życia warto zaproponować bezdrzewne kredki ołówkowe np. BIC Kids ECOlutions Evolution, wykonane w  35% z materiałów z recyklingu, albo kredki ołówkowe z żywicy syntetycznej BIC Kids Evolution Illusion, które zachęcają do eksperymentów, ponieważ można je ścierać gumką, jak ołówek! Dostępne w szerokim asortymencie kolorów, nietoksyczne i bezpieczne – podczas złamania nie pozostawiają drzazg, są świetnym wyborem dla każdego małego artysty do szkolnej wyprawki

Podczas wyboru flamastrów, dla dzieci ważne są przede wszystkim jaskrawe kolory. Dla rodziców liczy się dobrej jakości tusz oraz końcówka z zabezpieczeniem przed wciśnięciem do środka. Warto też zwrócić uwagę na to, czy tusz można szybko i łatwo sprać z większości tkanin oraz zmyć z małych rączek. Dla jednych i drugich ciekawą propozycją są flamastry BIC Kids Kid Couleur.

Do prac plastycznych przydadzą się także farby akwarelowe, dobrej jakości nietoksyczny klej w sztyfcie oraz wygodne nożyczki z miękkimi gumowymi uszami i bezpiecznymi zaokrąglonymi końcówkami. Dla małych dzieci idealne będą nożyczki 13 cm, które dobrze leżą w dłoni. Wybierając je  warto zwrócić uwagę na to, czy przeznaczone są dla leworęcznego czy praworęcznego dziecka. Można je znaleźć w  ofercie marki BIC Kids.

Pozytywne nastawienie, wsparcie rodziców i dobrze skompletowana wyprawka to tylko wstęp do szkolnej przygody. Czy wielka wyprawa małego artysty w świat pełen nowych doświadczeń okaże się sukcesem, zależy od bardzo wielu czynników. Nie da się jednak zaprzeczyć, że dobry start ma znaczenie.

Wszytsko czego potrzebuje twój mały artysta do szkolnej wyprawki można zakupić m.in. w sklepie internetowym BIC tutaj: https://allegro.pl/uzytkownik/SkleBic/artykuly-szkolne-50673 

Marka BIC Kids zapewnia inspirujące, ergonomiczne i bezpieczne produkty do kolorowania, rysowania, bazgrania i innych zabaw kreatywnych, czyli wszystko czego potrzebuje każdy mały artysta do szkolnej wyprawki. Aby dziecko z uśmiechem rozpoczęło swoją wielką wyprawę w świat nauki i zabawy, warto zapewnić mu wsparcie i świetnej jakości przybory szkolne.

Zaproś dziecko do świata kolorów i wyobraźni z produktami BIC Kids:

 

 

BIC Kids Evolution grafitowy ołówek do nauki pisania

Bezpieczny, grafitowy ołówek dla dzieci powyżej 4 roku życia. Idealny dla uczniów w trakcie nauki pisania; rekomendowany przez nauczycieli. Dzięki widocznej linii, wskazującej jak prawidłowo ułożyć palce i trójkątnemu korpusowi, wspiera rozwój nawyku prawidłowego chwytu pisarskiego. Posiada miejsce na spersonalizowany podpis. Ołówek grafitowy dla uczniów BIC® Kids jest wygodny zarówno dla prawo- jak i dla leworęcznych dzieci. W przypadku złamania, ołówek nie zostawia drzazg i minimalizuje ryzyko skaleczenia, ponieważ został wykonany z syntetycznej żywicy, bez użycia drewna. Dostępny w dwóch kolorach obudowy – niebieskim i różowym.

BIC Polska, cena ok. 4,99 zł/2 szt.

Kredki ołówkowe BIC Kids Evolution ECOlutions 

Bardzo wytrzymałe, bezdrzewne kredki ołówkowe przyjazne dla środowiska. Zostały wykonane w 35% z materiałów z odzysku. Trwałe i bezpieczne, łatwe do zatemperowania. W przypadku złamania nie pozostawiają drzazg, są odporne na żucie. Produkt rekomendowany przez nauczycieli. Świetny wybór dla dzieci od 5. roku życia. Dostępne w szerokim wyborze wariantów: 12, 18, 24 i 36 kolorów.

BIC Polska, cena ok. 17,69/12 szt., 20,99/18 szt. 23,79 zł/24 szt.

01-Front Packaging – 1

Flamastry BIC Kids Kid Couleur 

Flamastry, których nie może zabraknąć w żadnej wyprawce szkolnej. Specjalna blokada zapewnia trwałość i niezawodność, ponieważ uniemożliwia wciśnięcie końcówki do środka. Flamastry posiadają tusz na bazie wody, dzięki czemu łatwo je sprać z większości tkanin oraz zmyć z rąk. Idealna propozycja dla małych artystów od 5. roku życia. Rekomendowane przez nauczycieli, uwielbiane przez dzieci. Dostępne w formatach 12, 18 i 24 sztuki. BIC Polska, cena ok. 18,99 zł/12 szt., 24,19 zł/18 szt., 30,99/24 szt.

Kredki ołówkowe zakończone gumką BIC Kids Evolution Illusion

Ścieralne kredki ołówkowe zakończone gumką. Dostępne w trzech  wariantach – 12, 18 i 24 żywych kolorów. Praktyczne i inspirujące, umożliwiają łatwe poprawianie pracy lub kreatywne ścieranie jej fragmentów, w celu osiągnięcia zaskakującego efektu estetycznego. Wyjątkowo miękkie, w intensywnych kolorach. Idealne do rysowania i kolorowania dla dzieci od 5 roku życia. Bezpieczne i trwałe. Wykonane z  żywicy syntetycznej; zawierają grafit odporny na złamania. Obowiązkowe w podręcznym zestawie plastycznym każdego pierwszoklasisty. BIC Polska, cena ok. 18,89 zł/12 szt., 23,29 zł/18 szt. 26,39 zł/24 szt.

Plastelina BIC® Kids (12 kolorów)

Plastelina do wielokrotnego użytku w 12 żywych kolorach. W pełni bezpieczna podczas zabawy; dla dzieci powyżej 1. roku życia. Rozwija wyobraźnię i kształtuje umiejętności manualne. Wyjątkowo miękka w użyciu umożliwia łatwe modelowanie dowolnych kształtów. Nie brudzi rąk ani ubrania. Szeroka gama kolorów i świetna jakość sprawiły, że stała się prawdziwym hitem rynkowym.  BIC Polska, cena ok. 10 zł/12 szt.

Klej w sztyfcie BIC ECOlutions Glue Stick  

Klej w sztyfcie na bazie wody, który idealnie nadaje się dla dzieci. Gwarantuje czyste i łatwe klejenie na papierze, kartonie oraz fotografii. Opakowanie zostało w 100% wykonane z surowców wtórnych. Klej nie zawiera w składzie rozpuszczalników; jest całkowicie biodegradowalny i nie podlega bioakumulacji, dlatego stanowi optymalny wybór w trosce o Ziemię. Dzięki temu, że jest nietoksyczny i można go łatwo sprać, nadaje się nawet dla najmłodszych dzieci. Dostępny w trzech gramaturach 8g, 21g i 36g. BIC Polska, cena ok. 8,49 zł /3 szt. 8g.

Nożyczki BIC Comfort 13 cm  dla praworęcznych i leworęcznych 

Lekkie, trwałe i bezpieczne nożyczki dla najmłodszych użytkowników. Poręczne i wygodne. Dzięki miękkim gumowym uchwytom idealnie leżą w małej dziecięcej dłoni. Dostępne w trzech wariantach kolorystycznych. Nożyczki dla dzieci praworęcznych mają kolory: różowy i niebieski. Nożyczki w kolorze zielono-niebieskim są przeznaczone dla użytkowników leworęcznych. Świetnie zaprojektowane z myślą o maksymalnej wygodzie. Must have w wyprawce szkolnej pierwszoklasisty. BIC Polska, cena ok. 12,39 zł/szt.

Temperówka z 2 otworami BIC Sharpener Ellipse

Solidna, trwała i niezbędna w szkolnej wyprawce każdego ucznia. Dwa otwory umożliwiają precyzyjne temperowanie w różnych rozmiarach. Duży pojemnik na wiórki z zamknięciem pozwala na naostrzenie większej ilości kredek i ołówków za jednym razem. Dostępna w trzech kolorach obudowy: niebieskim, czerwonym i turkusowym. Estetyczna i praktyczna. Idealny wybór do szkolnego piórnika. BIC Polska, cena ok. 6,69 zł/szt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *