dd
Inspirujące Kobiety Sukcesu Oferta Custom Publishing/Public Relations
Magazyn Okazje w sklepie PrezesKa!
Zapomnij o komarach, kleszczach i meszkach z MOSQUITO S.O.S

Lato, słońce, radość, zabawa i… wszechobecne brzęczące, kłujące, gryzące „zło”. Niestety komary, kleszcze i meszki to w przyrodzie zjawisko naturalne, choć bardzo uprzykrzające życie. Potrafią skutecznie zepsuć urlop w tropikach, wycieczkę do lasu czy spacer po mieście. O ile nie można sprawić, by w magiczny sposób zniknęły, o tyle można sprawić, by realnie nas unikały. Jak przestać być atrakcyjną ofiarą, a stać się niewidzialnym tłem? Mogą w tym pomóc preparaty z linii MOSQUITO S.O.S. od Instytutu Dermokosmetyków Ideepharm. A gdy niestety do ukłucia lub ugryzienia dojdzie, przyda się produkt skutecznie niwelujący uczucie dyskomfortu z tej samej gamy…

Wraz ze wzrostem temperatury, rośnie poziom aktywności małych insektów. Dlatego lato to dla nich pora najintensywniejszego żerowania. Na nas. Uwielbiają „towarzyszyć” nam na każdym kroku, a gdy tylko nadarzy się okazja, atakują. Teoretycznie nic takiego, ot pojawi się bąbel czy chwilę zaswędzi, ale nie do końca. Choroby przenoszone przez kleszcze to temat na osobny artykuł, ale już sam dyskomfort związany z ukłuciem czy ugryzieniem zasługuje na to, by zastanowić się, jak można mu zapobiec.

O insektach faktów kilka

O ile komary i meszki nie są wybredne i najczęściej gryzą kogo popadnie, o tyle mają swoje ulubione „pozycje” w jadłospisie. Smakuje im słodka krew, dlatego atak na cukrzyka lub kogoś z bardzo szybką przemiana materii, to dla nich prawdziwa uczta. Atrakcyjny jest także pot osób uprawiających sport z uwagi na wysoką zawartość kwasu mlekowego, który przyciąga jak magnes. Warto także wiedzieć, że komary i kleszcze kłują, a meszki dodatkowo gryzą, przez co często pozostawiają po sobie małe ranki. Zarówno samice komara, jak i kleszcze podczas wkłucia wpuszczają odrobinę śliny z substancjami działającymi jak znieczulenie oraz zapobiegającymi krzepnięciu krwi. Dlatego atak jest bezbolesny i orientujemy się już po fakcie. A dlaczego po ukłuciu komara lub ugryzieniu meszki pojawia się obrzęk, przekrwienie lub świąd? Najczęściej wynika to z alergii na zawarte w ślinie białka, czyli nieprawidłowej odpowiedzi układu odpornościowego na substancję obcą. W przypadku kleszcza, o ile nie zauważy się go na ciele, gdy się pożywia, trudniej jest zorientować się, że doszło do ukłucia. Czasami objawy są ogólnoustrojowe i odległe w czasie. Jeśli jednak na skórze powstanie charakterystyczny okrągły rumień, to natychmiast należy skontaktować się z lekarzem, ponieważ mogło dojść do zakażenia potencjalnie groźną chorobą – boreliozą.

Lato może „nie swędzieć”…

… i być wolne od brzęczących komarów, groźnych kleszczy i gryzących ile się da meszek. O ile nie da się ich ze środowiska wyeliminować, i nie wolno, bo choć uprzykrzające życie, to mają swoje miejsce w ekosystemie, to można sprawić, by nas omijały. No a gdy już do ugryzienia dojdzie, zminimalizować jego skutki. W tym celu warto sięgnąć po poniższe preparaty z linii MOSQUITO S.O.S.

MOSQUITO S.O.S Spray ochronny na komary, kleszcze, meszki

To zarejestrowany jako kosmetyk produkt o łagodnym działaniu profilaktycznym. Zawarte w jego formule składniki aktywne skutecznie odstraszają insekty takie jak komary, meszki, a nawet kleszcze. Olejek cytronelowy niweluje indywidualny zapach ludzkiego ciała (staje się ono dla owadów „niewidoczne”) i bardzo mocno odstrasza owady, a olejek lawendowy nie tylko działa repelencyjnie zwłaszcza na komary, ale również znakomicie łagodzi skutki ukąszeń. Ponadto witamina E i d-pantelnol wspomagają nawilżenie skóry, co jest szczególnie ważne w okresie letnim, kiedy skóra narażona jest na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych.

MOSQUITO S.O.S Aerozol przeciw kleszczom, komarom i meszkom

To środek biobójczy o szerokim spektrum działania, który wykazuje działanie na różnego rodzaju insekty, zwłaszcza komary, kleszcze czy meszki. Substancją aktywną jest ikarydyna, która skutecznie odstrasza owady, zwłaszcza kleszcze (udowodniona skuteczność do 2 godzin od użycia). Preparat jest bezpieczny już dla dzieci od 3. roku życia, jest praktycznie bezzapachowy oraz nie podrażnia delikatnej i wrażliwej skóry.

MOSQUITO S.O.S Nawilżający żel łagodzący skutki ukąszeń owadów

To produkt (zarejestrowany jako kosmetyk), który przyjemnie chłodzi, zmniejszając swędzenie oraz zaczerwienienia i niweluje uczucie dyskomfortu. Zawarty w nim sok z aloesu nawilża, przyspiesza gojenie drobnych uszkodzeń skóry (działanie bakteriobójcze) i łagodzi uczucie świądu. Mentol daje uczucie chłodu na skórze, alantoina koi a pantenol wspomaga regenerację naskórka narażonego na działanie takich czynników atmosferycznych, jak słońce czy wiatr.

Aerozol przeciw kleszczom, komarom i meszkom (środek biobójczy): 20,54 zł/ 125 ml

Spray ochronny komary, kleszcze i meszki: 11,24 zł/ 125ml

Nawilżający żel łagodzący skutki ukąszeń owadów: 7,94 zł/75ml

Kosmetyki dostępne wyłącznie w aptekach oraz na stronie producenta: https://ideepharm.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *