dd
Inspirujące Kobiety Sukcesu Oferta Custom Publishing/Public Relations
Magazyn Okazje w sklepie PrezesKa!
Jak uwolnić swój potencjał – wywiad z dr. Zofią Migus-Bębnowicz, konsultantem PII Polska sp.z oo oraz niezwykły kurs (książka plus płyta audio), który nam w tym skutecznie pomoże!

Każda z nas chciałaby uwolnić swój ogromny potencjał. Bo w każdej nas jest on nieograniczony… Jak to zrobić? Pytamy o to dr Zofię Migus-Bębnowicz, doradcę biznesowego. I dajemy szybko podpowiedź w postaci wyjątkowego kursu „Jak rozwinąć swój potencjał”. Kurs (książka plus płyta audio) pokaże ci, jak wykorzystać twoje naturalne talenty i predyspozycje. Daj się zainspirować tym, którzy odnieśli sukces, bo odkryli, gdzie tkwi ich potencjał, i zrobili z tego użytek. Książka z płytą audio, na której usłyszysz Czubównę, Ferency i Stuhra – pozwoli Ci odkryć swoje możliwości i nadać życiu właściwy kierunek.

O co chodzi z tym potencjałem, który ponoć tkwi w każdym człowieku i trzeba go rozwijać? Czy w życiu nie robimy wszystkiego, aby było ono jak najlepsze, nie staramy się wykorzystać wszystkich szans?

Dr Zofia Migus-Bębnowicz:  Ale skąd mamy wiedzieć czy okazje, które spotykamy w życiu są dla nas szansą, czy raczej powinniśmy je ominąć? Co to znaczy „robimy wszystko aby życie było jak najlepsze”? Aby podjąć właściwe decyzje, dokonać najlepszych dla siebie wyborów, musimy poznać siebie. Proszę mi uwierzyć, niewielki procent ludzi ma samoświadomość, czyli zna swoje mocne i słabe strony, wartości na jakich chce oprzeć swoje życie, wie w jakich kierunkach chce się rozwijać. Ta świadomość jest potrzebna do rozwinięcia swojego potencjału i musi mieć wpływ na decyzje jakie podejmujemy w życiu.

Dlaczego nie korzystamy ze wszystkich naszych możliwości?

Dr Zofia Migus-Bębnowicz: Powstrzymuje nas to, że nie wierzymy w siebie. Potencjał jaki drzemie w każdym człowieku, to zbiór talentów i możliwości jakie mamy do wykorzystania. Nie ma człowieka bez potencjału. Problem polega na tym, że większość ludzi blokuje przeświadczenie o braku talentu. Są tacy, którzy nigdy nie dowiedzą się, że gdzieś w nich śpią predyspozycje  do pisania, malowania, tworzenia muzyki, umysłowość odkrywcy, czy wynalazcy, wrodzona łatwość jednania sobie ludzi lub organizowania pracy.

A jeśli się tego nie dowiedzą, to oznacza, że w jakimś sensie marnują swoje życie?

Dr Zofia Migus-Bębnowicz: Niestety tak. Dlatego warto poświęcić nieco wysiłku aby odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań.  Pozwoli to nam obrać właściwy kierunek w życiu i w ostateczności osiągnąć zadowolenie z życia, poczucie spełnienia oraz szczęście.

To w takim razie jak odkryć do czego jesteśmy powołani w życiu i w jakim kierunku powinniśmy się rozwijać?

Dr Zofia Migus-Bębnowicz: Powinniśmy przede wszystkim uwierzyć w siebie. Odrzucić ograniczające przekonania typu „to nie dla mnie”, „inni są zdolniejsi”, „oni to mogą osiągnąć a ja to na pewno nie”. Dobrym pomysłem jest zapoznanie się z biografiami ludzi, którzy w historii dokonali przełomowych odkryć, wynalazków, którzy swoim życiem udowodnili, że można przesunąć granice osiągnięć ludzkości. Uwierzmy w to, że to są/byli tacy sami ludzie jak my. Mieli może więcej determinacji i… właśnie wiary w swoje możliwości. Ludzkie ciało a przede wszystkim umysł ma mnóstwo niezbadanych jeszcze możliwości jak chociażby wpływ podświadomości na nasze życie. Proszę mi uwierzyć – każdy z nas może „zaprogramować się” do osiągnięcie szczęścia. Celowo używam słowa „szczęście” zamiast „sukces”, który kojarzy się z dobrami materialnymi. Kolejne ważne zadanie na naszej drodze do rozwijania potencjału to poznanie siebie. Znajomość siebie pozwala świadomie kształtować swoje życie.

W jaki sposób poznać siebie?

Dr Zofia Migus-Bębnowicz: Proponuję szczerość wobec siebie. Każdy z nas ma odczucia co do siebie, jaki jest naprawdę. Nie zawsze się do tego przyznajemy nawet przed sobą. Wymaga to odwagi – uświadomić sobie zwłaszcza swoją „ciemną stronę” – wady i ułomności. Jednak dopiero prawdziwy obraz nas samych jest podstawą do dalszej pracy nad sobą. Jeśli brakuje nam pewności, czy dobrze odczytaliśmy nasze cechy, skorzystajmy z zaawansowanych testów psychologicznych, osobowościowych.

Co nam może przeszkodzić w rozwijaniu potencjału?

Dr Zofia Migus-Bębnowicz: My sami! A raczej nasze złe nawyki lub negatywne odczucia: żal, lęk, gniew, smutek. Z nawykami trzeba po prostu pracować – eliminować te złe a wprowadzać i wzmacniać dobre. Są na to sposoby. Poradniki, szkolenia, coaching. Co do negatywnych, destrukcyjnych uczuć to proponuję skończyć z narzekaniem, z życiem przeszłością i jej rozpamiętywaniem a w zamian bardziej optymistycznie spojrzeć na świat.

Co nam jeszcze będzie potrzebne aby w pełni wykorzystać swoje możliwości?

Dr Zofia Migus-Bębnowicz: Nasz własny system wartości, który musimy określić. Przypomnijmy sobie kluczowe momenty naszego życia i najważniejsze decyzje jakie podejmowaliśmy. Zwróćmy uwagę na te decyzje, które okazały się dla nas najlepsze a jednocześnie podejmując je czuliśmy, że jesteśmy w zgodzie ze sobą. Czasami wymagały one dużej odwagi lecz w ostatecznym rozrachunku opłacało się je podjąć. Właśnie w takich chwilach kierowaliśmy się naszą hierarchią wartości. Od teraz niech to będzie nasz wewnętrzny kompas. Spoglądajmy na niego często, szczególnie w trudnych chwilach, a osiągniemy cele, które sobie wyznaczymy.

Dr Zofia Migus-Bębnowicz 

Od 14 lat doradca biznesowy w zakresie systemów zarządzania, m.in.: jakości, ochrony środowiska, bezpieczeństwa i higieny pracy, bezpieczeństwa informacji. Audytor wiodący systemów zarządzania jakością ISO 9001, ekspert Warmińsko-Mazurskiej Nagrody Jakości, akredytowany przy PARP ekspert CSR, Trener Lloyd’s Register Quality Assurance Ltd. Dr nauk humanistycznych w zakresie filozofii łączący myślenie filozoficzne z praktyką zarządzania. Nauczyciel akademicki przedmiotów: zarządzanie jakością, komunikacja, negocjacje, przedsiębiorczość, etyka biznesu, prakseologia, ekofilozofia, zarządzanie organizacją, zarządzanie zespołem. Koordynator ds. nauki i biznesu projektów unijnych w obszarze innowacyjności, audytor innowacyjności, współautor Modelu doradztwa – Amicus Res.

Fot. Łukasz Pepol

Inspirujący kurs (książka + płyta audio) stworzony przez zespół Personality Improvement Institute pod redakcją dr Zofii Migus-Bębnowicz pomoże ci podnieść jakość życia poprzez doskonalenie swojej osobowości. Zawiera bogaty zestaw ćwiczeń ułatwiających zapamiętywanie treści i motywuje do przemyśleń oraz zachęca do działania.

Do książki dołączona jest płyta z nagraniem całego kursu w wykonaniu najpopularniejszej polskiej lektorki Krystyny Czubówny oraz znanych aktorów: Adama Ferencego i Jerzego Stuhra, którzy wraz z tobą będą szukać odpowiedzi m.in. na takie zagadnienia: Czy lepiej zadbać o rozwój mocnych stron, czy starać się wzmacniać słabe strony? Czy można pozbyć się złych nawyków i jak wykształcić te dobre? W jaki sposób zneutralizować wpływ toksycznych doradców? Gdzie leżą przyczyny zbyt niskiej lub zbyt wysokiej samooceny?

Lektura tej książki uwidoczni ci drogi, którymi możesz pójść, zamiast poddawać się prądowi zdarzeń, presji innych, przypadkowi i okolicznościom zewnętrznym. Zainspiruje cię do zmian, ale nie przez gwałtowne działania, tylko stopniowo, rozsądnie, bez presji. Większość z nas potrzebuje wsparcia, by iść do przodu. Takim wsparciem mogą być wykłady, w których nagraniu uczestniczyłem. Nie dają one gotowych recept, zgodnie zresztą z misją wydawcy – zawartą w słowach: Nie pouczamy, inspirujemy. To mi się podoba, bo specjalistów od „jedynie słusznych dróg” mamy już zbyt wielu – mówi Adam Ferency.

https://www.youtube.com/watch?v=l8wFRlSi2EI

Niniejszy kurs został przygotowany w oparciu o specjalistyczną wiedzę i liczne przykłady. To właśnie dzięki nim łatwiej zapamiętasz treść wykładów. Podczas kursu poznasz wiele metod pracy nad sobą. Pomogą ci one określić cechy osobowości, a także wyćwiczyć przydatne umiejętności i ukształtować nawyki. Praca nad tymi wykładami uzmysłowiła mi, jaką osobowością ja sam dysponuję i co jeszcze powinienem w sobie zmienić, bo zawsze jest coś do zmiany. W tych tekstach znalazłem też potwierdzenie, że sukcesu w znaczeniu pieniądze i sława jeszcze nie można nazwać szczęściem. (…) Wierzę, że każdemu ze słuchaczy, troszeczkę z moją pomocą, te wykłady również mogą podpowiedzieć, kim rzeczywiście jest i do czego powinien dążyć w swoim życiu, aby mógł uznać je za udane – rekomenduje Jerzy Stuhr.

https://www.youtube.com/watch?v=Dcz3owlJmEY

Włączając płytę CD, posłuchasz opowieści o życiu ludzi, których postawa i dokonania będą mogły stać się inspiracją dla twoich działań. Napotkasz wiele pytań, dzięki którym być może zrozumiesz, co rzeczywiście jest dla ciebie ważne. Pomogą ci one prowadzić ze sobą dialog wewnętrzny. Myślę, każdy z nas ma w sobie potencjał do wykorzystania. Że każdy może wieść dobre i satysfakcjonujące życie. Ja miałam szczęście, bo w moim życiu zadziałał przypadek. Przypadkiem trafiłam na rok do pracy w Komitecie Radia i Telewizji. Przypadkiem ktoś mnie tam usłyszał i wysłał na próbę mikrofonową. Dzięki temu odkryłam, że moim potencjałem jest głos, i znalazłam pracę, która mnie fascynuje do dziś. A gdyby tak się nie stało? Czy potrafiłabym świadomie szukać swojego przeznaczenia? Myślę, że bez odpowiedniego przewodnika byłoby to trudne. Dla Państwa takim przewodnikiem może być ten kurs – opowiada Krystyna Czubówna.

https://www.youtube.com/watch?v=h4N4KuffPtQ

Jeśli myślisz, że ludzie, którzy osiągnęli sukces, zrobili karierę i są szczęśliwi, dostali po prostu więcej od losu? Odpowiedź brzmi: nie. Oni są tacy sami jak my, tylko odkryli, gdzie tkwi ich potencjał, i zrobili z tego użytek. Jeśli wybierasz studia czy życiowego partnera, borykasz się z wypaleniem zawodowym czy czujesz, że nadszedł czas na zmianę pracy – nie czekaj biernie na to, co przyniesie ci kolejny dzień, podejmij właściwe decyzje, które będą początkiem zmian, jakich potrzebujesz i szukasz. Dzięki niniejszemu kursowi nauczysz się planować, działać i osiągać cele, a także odkryjesz swoje możliwości i nadasz życiu właściwy kierunek.

Zespół Personality Improvement Institute pod redakcją dr Zofii Migus-Bębnowicz

Jak rozwinąć swój potencjał, abyś był spełniony w życiu zawodowym i osobistym

486 stron, oprawa twarda, cena 64,90 zł (książka + płyta CD)

Wydawnictwo MT Biznes

http://www.mtbiznes.pl/b2307-jak-rozwinac-swoj-potencjal-abys-byl-spelniony-w-zyciu-zawodowym-osobistym.htm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *