dd
Inspirujące Kobiety Sukcesu Oferta Custom Publishing/Public Relations
Magazyn Okazje w sklepie PrezesKa!
Katarzyna Glinka pokonała Runmageddon Kaukaz. Brawo! Kobietą górą!

Strome podbiegi, przeprawa przez rwący potok, śnieg, błoto, a przede wszystkim nieziemskie krajobrazy, tak wyglądał Runmageddon Kaukaz. Runmageddończycy, a wśród nich Katarzyna Glinka – ambasadorka marki Renault, które jest partnerem motoryzacyjnym akcji – podbili Gruzję.

Runmageddon Kaukaz zapisze się w pamięci 77 zawodników na długo.  To, co zobaczyli i przeżyli przez ostatnie 4 dni było niewątpliwie wyjątkowym doświadczeniem. Od 4 do 7 października pokonywali kolejne etapy ekstremalnego biegu. Jedni z nich, podczas tego wydarzenia pokonali łącznie 100 kilometrów z przeszkodami, biegacze górscy przebiegli ten dystans bez przeszkód, a  cześć uczestników zmierzyła się z formułą Runmageddonu Kaukaz 50. W grupie osób, które zdecydowały się pokonać 50 kilometrów wystartowała polska aktorka telewizyjna i teatralna, ambasadorka marki Renault Katarzyna Glinka.

Podczas Runmageddonu Kaukaz uczestnicy mogli sprawdzić się w prawdziwie wysokogórskich warunkach. Każdego dnia przemierzali kilometry po niekiedy wąskich, skalistych ścieżkach wznoszących się stromo pod górę. Mieli okazję przeprawiać się przez rwące potoki kaukaskich gór, wspinać z obciążeniem i pokonywać przeszkody znane z polskich edycji Runmageddonu. Spali pod namiotami m.in. na wysokości 2300 metrów n.p.m skąd mogli zobaczyć piękno Kaukazu. Poznali narciarski kurort Gudauri, malownicze, świątynne wzgórze z czternastowiecznym kościołem Gergeti, a także pokonywali trasy u stóp drzemiącego wulkanu, potężnego szczytu Kazbek.

Ten medal świadczy o tym, że warto podejmować wyzwania, które w pierwszej ocenie wydają się nie do zrealizowania. Ważne jest by zmienić swoje podejście, bo dużo naszych ograniczeń jest po prostu w naszej głowie. W ostatnim czasie niewiele biegałam, choć od sierpnia przygotowywałam się do zmierzenia z kaukaskim żywiołem. Jednak można powiedzieć, że tutaj podjęłam się górskiej przygody zupełnie od zera, więc tym bardziej cieszy fakt, że pokonałam Runmageddon Kaukaz. Te góry są wyzwaniem,  a ich piękno urzeka. Runmageddon Kaukaz to świetna impreza, wspaniali, pozytywnie zakręcani ludzie i super wrażenia.Tak fajnie wkręconych w to, co tutaj robią ludzi nie spotyka się często. Ta atmosfera bardzo się udziela i pozwala wydobyć z siebie samego to co najlepsze – opowiada Katarzyna Glinka.


O Runmageddonie

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W 2017 roku w 17 wydarzeniach wystartowało blisko 60 tysięcy osób, a od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już ponad 110 tysięcy uczestników.

Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *