dd
Inspirujące Kobiety Sukcesu Oferta Custom Publishing/Public Relations
Magazyn Okazje w sklepie PrezesKa!
Wiedza w biznesie to podstawa. Dlaczego warto ją wzbogacać, sięgając po fachowe poradniki – mówi Katarzyna Graca, Prezes Zarządu Wydawnictwa MT Biznes

Nasze książki są nie tylko źródłem inspiracji, ale i skarbnicą gotowych rozwiązań – m.in. w takich dziedzinach, jak skuteczna sprzedaż i negocjacje, przywództwo, marketing czy zarządzanie firmą – podkreśla Katarzyna Graca, Prezes Zarządu Wydawnictwa MT Biznes.

Beata Rayzacher: Pani Katarzyno, kobieta w roli PrezesKi ma obecnie łatwiej w świecie biznesu niż jeszcze kilka lat temu, czy nadal trzeba na każdym kroku „coś udowadniać”? W czerwcu 2016 roku objęła Pani stanowisko prezesa zarządu wydawnictw MT Biznes i Poltext. Jak Pani wspomina początek „prezesowania”?

    

Katarzyna Graca (na fot): Początek był trudny, ponieważ zostałam „zaproszona” na głęboką wodę. Objęcie tego stanowiska to dla mnie początek drogi w zdobywaniu doświadczenia w tworzeniu zespołu i zarządzaniu nim. Nie ominęły mnie na tej drodze wyboje, ale po ponad dwóch latach mogę powiedzieć, że jestem tak dobrym liderem, jak dobrze ze sobą współpracuje mój zespół.

BR: Wydawnictwo MT Biznes istnieje od 2001 roku. Jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się wydawnictw ekonomiczno-biznesowych w Polsce. W czym, Pani zdaniem, tkwi sukces marki? 

KG: Założyciele wydawnictwa znaleźli swoją niszę, która jednocześnie była ich pasją. Obecny zespół MT Biznes rozwija tę pasję. Przekazujemy naszym czytelnikom doświadczenia ludzi sukcesu – poprzez książki, które wydajemy. Zagranicznych i polskich autorów. Bo coraz częściej Polacy stają się przykładem dla swoich rodaków.

BR: Do kogo przede wszystkim skierowana jest oferta wydawnictwa?

KG: Przede wszystkim do osób chcących się rozwijać. Do wszystkich, którzy świadomie myślą o poszerzaniu swoich kompetencji zawodowych i osobistych, oraz tych, którzy podświadomie czują, że chcieliby się doskonalić, coś zmienić, ale jeszcze nie wiedzą, w jakim obszarze potrzebna jest ta zmiana. Jako wydawnictwo nie tylko wydajemy książki, ale również wspieramy ich odbiorców w wyborze odpowiedniej lektury, tak żeby nasi czytelnicy mogli realnie korzystać z wiedzy w nich przekazywanej. Bo nasze książki są nie tylko źródłem inspiracji, ale i skarbnicą gotowych rozwiązań – m.in. w takich dziedzinach, jak skuteczna sprzedaż i negocjacje, przywództwo, marketing czy zarządzanie firmą.

BR: Dlaczego warto na każdym etapie swojej biznesowej drogi sięgać po fachową lekturę? Nie ukrywam, że kiedy pokazujemy na naszych łamach Państwa poradniki, zawsze jest ogromny odzew ze strony czytelniczek. To znaczy, że kobiety PrezesKi chcą wiedzieć coraz więcej i więcej…

KG: Jesteśmy ambitne i pragniemy się rozwijać. Książka to forma nowoczesnej relacji, rozmowy i przekazywania doświadczeń szerszemu gronu. Kobiety mają to we krwi. Szukamy w literaturze wzorców i odpowiedzi na nurtujące nas pytania i wątpliwości.

BR: Nie jest łatwo tłumaczyć na język polski fachowe światowe bestsellery. Współpracujecie Państwo z doświadczonymi tłumaczami, redaktorami, konsultantami… Jednym słowem – stawiacie Państwo na jakość. Pani Katarzyno, jak ważna jest to kwestia nie tylko w branży wydawniczej, ale generalnie w biznesie? Niestety, w pogoni za sukcesem czasami wiele firm zapomina o jakości…

KG: Jakość to podstawa każdego elementu naszego życia. My na jakości relacji z naszymi czytelnikami opieramy nasz sukces. Od pierwszego tytułu nasze publikacje były przygotowywane z największą starannością. Tak wypracowaliśmy sobie zaufanie naszych czytelników.

BR: Porozmawiajmy jak… kobieta z kobietą o zarządzaniu firmą. Na co Pani kładzie nacisk? Czego Pani unika? Czy są pewne strefy w biznesie, gdzie nam, kobietom, jest łatwiej? A co zdecydowanie przychodzi nam trudniej niż kolegom po fachu?

KG: Jak wiele kobiet, dążę do bycia jednocześnie idealnym pracownikiem, matką, przyjaciółką i partnerką. Dążenie do takiego ideału kształtuje mnie i inne kobiety w zakresie organizacji. Jesteśmy elastyczne i multizadaniowe. Dodatkowo empatia poznawcza, która jest bliższa kobiecej naturze, pozwala zapobiec niejednej sytuacji kryzysowej lub ją rozwiązać.

BR: Jak Pani zarządza czasem, aby… na wszystko go starczyło? Bo wiadomo – biznes biznesem, ale jest jeszcze życie prywatne, dom, rodzina… Może jakaś złota recepta?

KG: Zaufanie do zespołu. Dzięki temu każdy z nas osiąga równowagę. Możemy na sobie polegać, angażujemy się w działania zespołu, praca rozkłada się równomiernie. Staram się stworzyć pracownikom takie warunki, aby robili to, co kochają, a wtedy praca staje się przyjemnością.

BR: Jakie są najbliższe plany wydawnictwa? Na które, Pani zdaniem, poradniki już od dziś powinnyśmy czekać, bo nie powinno ich zabraknąć w naszych firmowych biblioteczkach?

KG: Jesień obfituje w tytuły omawiające najważniejsze trendy w biznesie – te pozycje powinny stać się „must have” każdego współczesnego lidera. Stale poszerzamy także naszą ofertę tytułów przygotowanych przez polskich autorów, ponieważ warto uczyć się od praktyków z naszego rynku, który rozwija się w zaskakującym tempie. Na pewno warto zwrócić uwagę na narzędziową książkę „Jeden na jeden – odważne rozmowy z pracownikami”, która zawiera rzeczywiste dialogi, na bazie których autorki (polskie doświadczone trenerki i konsultantki) pokazują, jak efektywnie zarządzać zespołem poprzez rozmowę. Nie można też przejść obojętnie obok nowej książki Tima Ferrissa „Plemię mentorów”, w której ten niezwykły biznesmen i eksperymentator przepytał ponad stu ekspertów z różnych dziedzin, którzy zdradzili mu (i nam) swoje przepisy na sukces. A ci, którzy czują wypalenie zawodowe albo jeszcze nadal szukają swojej drogi w życiu, powinni sięgnąć po książkę z płytą CD „Jak rozwinąć swój potencjał”, by wraz z Jerzym Stuhrem, Krystyną Czubówną i Adamem Ferencym odkryć swoje wrodzone talenty i predyspozycje.

Więcej o wydawnictwie: http://www.mtbiznes.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *