dd
Inspirujące Kobiety Sukcesu Oferta Custom Publishing/Public Relations
Magazyn Okazje w sklepie PrezesKa!
Agata Marglewska – laureatka Konkursu dla młodych projektantów i adeptów sztuki jubilerskiej SKARBY ZIEMI

Takim businesswoman i kobietom sukcesu mocno dopingujemy! Jubilerstwo od zawsze było pasją Agaty Marglewskiej. Odkąd pamięta, w domu rodzinnym przewijało się multum kamieni szlachetnych i ozdobnych oraz wyrobów jubilerskich, ponieważ jej ojciec jest złotnikiem i jak twierdzi, to po nim odziedziczyła zamiłowanie do tego pięknego zawodu.

Agata zawsze była bardzo wrażliwa na sztukę i to w rozumieniu sztuki w różnorodnych kontekstach. W podstawówce uczęszczała do Szkoły Muzycznej, następnie jako gimnazjum i liceum wybrała Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych im. Jacka Malczewskiego w Radomiu. Obecnie jest studentką Sztuki Mediów i Edukacji Wizualnej na Wydziale Sztuki na UTH w Jej rodzinnym mieście – Radomiu. Wszystko to nie pozostaje bez wpływu na aktywność jubilerską Agaty. Czerpie inspiracje od wielkich mistrzów, lecz również ze sztuki pierwotnej czy starożytnej. Jej zdaniem, wszelkie aspekty artystyczne przenikają się nawzajem.

– „Jubilerstwo to dla mnie zawód artystyczno-rzemieślniczy. Do jego wykonywania niezbędny jest bardzo dobry warsztat, precyzja i cierpliwość, ale również artystyczne zamiłowanie” – mówi Agata. W swoich pracach ciągle poszukuje nowych rozwiązań, pragnie dalej się rozwijać. Stosuje przede wszystkim tradycyjne materiały: złoto, srebro, kamienie szlachetne i ozdobne.

Zajęła III. miejsce w konkursie Skarby Ziemi organizowanym przez Redakcję portalu Jubilerzy.info.pl. To wyróżnienie jest dla Niej szczególnie ważne, ponieważ uważa, że wszystkie prace, które brały udział w konkursie były na bardzo wysokim poziomie.

Razem z Siostrą i Tatą prowadzą zakład jubilerski „Ametyst” w Radomiu przy ulicy Rwańskiej 11. Można Ich również znaleźć w sieci: www.ametystjewellery.com oraz na facebooku:www.facebook.com/AmetystJewellery/.

Gratulujemy Agacie i życzymy kolejnych sukcesów oraz dalszej pasji i ciekawych inspiracji w projektowaniu i wytwarzaniu biżuterii.

Materiał powstał przy współpracy z Redakcją Jubilerzy.info.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *