dd
Inspirujące Kobiety Sukcesu Oferta Custom Publishing/Public Relations
Magazyn Okazje w sklepie PrezesKa!
Co zrobić, jeśli jego nie cieszy twój sukces? Naucz go… pokochać nową ciebie!

Ambitna i zaradna partnerka to często problem dla mężczyzny. Szczególnie w sytuacji, kiedy wcześniej zajmowałaś się domem i dziećmi lub zarabiałaś zdecydowanie mniej – on z trudem może przyzwyczaić się do zmiany. Dla dobra związku i rodziny pomóż partnerowi (wykazując się sprytem i inteligencją) pokochać nową ciebie.

Zdobywamy coraz lepsze stanowiska pracy, zakładamy firmy, więcej zarabiamy niż… No, właśnie. Niż oni – nasi mężowie lub partnerzy, na których barkach – zgodnie z polską tradycją – od wieków spoczywało zabezpieczenie finansowego bytu rodziny. Wydawać by się mogło, że w dzisiejszych czasach zaradność żony to powód do dumy dla jej mężczyzny. Otóż, niekoniecznie. Wraz z polepszeniem sytuacji materialnej w domu (dzięki kobiecie) miłość dwojga osób zostaje wystawiona na próbę. Niestety, według statystyk pieniądze oraz zbyt długi czas spędzany w pracy są najczęstszym powodem rozstań.

Według psychologów mężczyzna, który sam nie potrafi utrzymać rodziny – mimo równouprawnienia płci – nadal nie jest społecznie akceptowany. I niestety zdaje sobie z tego sprawę. Czuje wstyd i upokorzenie, nawet jeśli o tym głośno nie mówi. Siła kobiety odkrywa przed nim samym jego słabości. Dodatkowy problem stanowią emocje i zazdrość – mężczyzna nie czuje się bezpieczny w związku (nawet tym wieloletnim), ponieważ kobieta samodzielna, ambitnie realizująca swoje cele, wzbudza nie tylko szacunek u innych kobiet, ale i… podziw oraz zainteresowanie płci przeciwnej. Te dwie sprawy powodują u mężczyzny frustrację, która paradoksalnie utrudnia mu intymną bliskość z ukochaną osobą. „Już mnie nie kocha. Bo inaczej cieszyłoby go, jak świetnie daję sobie radę”, prawdopodobnie myśli niejedna kobieta sukcesu. Stop! Takie myślenie do niczego prowadzi. Prawdopodobnie także rozmowy, w których będziesz zapewniać męża, że pieniądze nie stanęły między wami, nic nie dadzą… Co więc robić? Mądrość nas, kobiet, polega na tym, że potrafimy sprytnie naprowadzać mężczyznę na te tory, na których chcemy, aby się znalazł. W dodatku dając mu pewność, że sam wybrał taką a nie inną drogę. Więc… do dzieła!

Prawdziwi mężczyźni boją się silnych kobiet. Oraz tego, że w ich oczach są słabi, bezradni… Przekonaj partnera, że go potrzebujesz. W jaki sposób? To proste. Pozwól sobie przy mężu na słabość. Tak, słabość! Kiedy się do niej głośno przyznasz, paradoksalnie wasz związek zyska siłę! Zapomnij na chwilę, jaka jesteś dzielna. Dowartościuj jego „ego”. Poproś, aby był dla ciebie oparciem przed ważnym spotkaniem biznesowym, poradź się go w jakiejś kwestii (nawet jeśli decyzję już podjęłaś), zaproponuj remont domu, który on mógłby dopilnować. Jak najczęściej powtarzaj, jakie do dla ciebie ważne, że masz jego… Mężczyzna czuje się zagubiony, jeśli go nie potrzebujesz. Macho wtedy ginie – a wraz z nim może zginąć wasza miłość. Dlatego pozwól partnerowi być rycerzem. Zrezygnuj z bycia Zosią Samosią – nawet jeśli w firmie jesteś nie do zastąpienia, w domu możesz, jak mówi młodzież „wziąć na luz”. Przecież masz jego – nie pozwól, aby czuł się bezradny, bezużyteczny bo wtedy na pewno nie nadąży za twoim sukcesem. Przeciwnie. Zacznie od niego i od ciebie uciekać.

Szczerość i bliskość do podstawa związku. Zrób rachunek sumienia – ile ostatnio czasu poświęciłaś partnerowi? Ale nie rozmawiając o dzieciach, rachunkach, pracy tylko… o was. W momencie, kiedy zaczęłaś odnosić sukcesy zabrałaś partnerowi jego życiową rolę. W zamian dałaś… nic. No, może tylko brak czasu. Staraj się raz w tygodniu mieć czas tylko dla was.

Ale nie wypytuj partnera, co będziecie robić, nie każ mu wymyślać weekendowych wyjazdów. Mężczyźni do życia podchodzą zadaniowo: poproś, aby kupił bilety do kina, zarezerwował stolik w konkretnej restauracji lub zrobił kolację przy świecach tylko dla was dwojga (dzieci mogą spędzić weekend u dziadków), pamiętając, że uwielbiasz kuchnię chińską. Pamiętaj także, że intymne relacje w związku to podstawa. Jeśli z powodu stresu i zmęczenia pracą unikasz seksu partner odbierze to bardzo osobiście. Pomyśli, że przestał być dla ciebie atrakcyjny lub po prostu… masz kogoś.

Zdecydowanie nie…

• rywalizuj pod względem zawodowym z partnerem w domu przed dziećmi. Rodzina to nie pole bitwy. Nie ma lepszych i gorszych, bo w takiej bitwie przegrywają obie strony

• podkreślaj przy nim na każdym kroku, jaka jesteś „the best”

Koniecznie…

• inspiruj – dzięki temu twój stosunek do pracy stanie się motywacją do działania dla partnera, szczególnie jeśli przeżywa wypalenie zawodowe lub stracił pracę

• okaż wyrozumiałość – pomóż pokonać mu kompleksy jeśli zauważyłaś, że ma je w związku z twoim sukcesem

• sformułujcie razem cele na najbliższy rok – nic tak nie zbliża, jak wspólne działanie i realizacja marzeń

Fot. by rawpixel.com from Pexels

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *